تبلیغات
مرکز دانلود کتاب الکترونیک در زمینه ی کامپیوتر و الکترونیک - نحوه ی انتخاب کارت گرافیک جهت خرید
مرکز دانلود کتاب الکترونیک در زمینه ی کامپیوتر و الکترونیک
وب لاگ تخصصی دانلود و اموزش
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


کاردانی کامپیوتر (گرایش برنامه نویسی و تولید نرم افزار) -مهارت های کاری :تکنسین شبکه های محلی و بیسیم (دارای مدرک سازمان فنی و حرفه ای ) -برنامه نویسی -طراحی سایت -گرافیک کامپیوتر-
هدف از این مطالب جلب توجه نیست بلکه قصد من کمک به دوستانی است که در این زمینه ها مشکل دارند بنابرین دوستان عزیز در صورتی که مشکلی در مورد هر یک از مباحث کامپیوتر البته فعلا فقط تا کاردانی دارید با بنده مطرح کنید تا در اولین فرصت به شما کمک کنم


مدیر وبلاگ : milad rasuolly
نویسندگان
نظرسنجی
امتیازی که به این وبلاگ خواهید داد.


برخی از کارت های گرافیک دارای امکانات متنوعی نظیر پورت های ورودی و خروجی برای اتصال به دوربین های دیجیتال و تلویزیون بوده و در برخی از مدل های دیگر امکان اتصال بیش از یک نمایشگر به کامپیوتر، وجود دارد.
کارت گرافیک یکی ازعناصر مهم در کامپیوتر است که با توجه به نوع استفاده و نیاز کاربران، دارای مدل های متفاوت با پتانسیل های مختلف می باشد. کاربران با توجه به امکانات کارت گرافیک قادر به استفاده از بازی های کامپیوتری پیشرفته، مشاهده فیلم و انجام عملیات حرفه ای نظیر ضبط و ویرایش فیلم، می باشند. در زمان استفاده از تصاویر گرافیکی حجیم و یا برخی بازی های کامپیوتری، ممکن است تصاویر بصورت منقطع نمایش داده شوند، در چنین مواردی استفاده از یک کارت گرافیک مطلوب و با سرعت مناسب، علاوه بر افزایش کارایی سیستم، امکان پردازش تصاویر دو بعدی و یا تصاویر سه بعدی استفاده شده در بازی های کامپیوتری را با سرعت بیشتر فراهم می نماید.
برخی از کارت های گرافیک دارای امکانات متنوعی نظیر پورت های ورودی و خروجی برای اتصال به دوربین های دیجیتال و تلویزیون بوده و در برخی از مدل های دیگر امکان اتصال بیش از یک نمایشگر به کامپیوتر، وجود دارد. کارت های گرافیک در مقایسه با گذشته دارای امکانات بیشتر، کیفیت بهتر و توانایی مطلوب بمنظور بازخوانی تصاویر می باشند. تولید کنندگان کارت ها و تراشه های (Chip set) گرافیک ، سخت افزار خود را هر شش ماه تغییر و بهنگام می نمایند. طراحان و پیاده کنندگان محصولات نرم افزاری با اتکاء به پتانسیل های ارائه شده توسط کارت های گرافیک، قادر به تولید محصولات متنوعی نظیر بازی های کامپیوتری پیچیده و با گرافیک بالا می باشند. بازی های کامپیوتری تنها دلیل ارائه کارت های گرافیک جدید نبوده و در این راستا دلایل دیگری همچون استفاده از امکانات جانبی ارائه شده توسط آنان نیز موردنظر می باشد.امکان دسترسی به دو و یا سه تصویر بطور همزمان، استفاده از پورت DVI (اینترفیس دیجیتالی ویدئو) ، اینترفیس های Video- Sو پورت های (Firewire (IEEE۱۳۹۴ ، نمونه هایی از امکانات ارائه شده در کارت های گرافیک جدید می باشند. از مهمترین ویژگی های مرتبط با کارت گرافیک، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

▪ پردازنده :
امروزه به برکت وجود پردازنده های استفاده شده در کارت های گرافیک، امکان مشاهده تصاویر سه بعدی متحرک بطور کامل فراهم شده است. کارت های گرافیک قادر به پشتیبانی از تصاویر ویدئویی سه بعدی و بازی های کامپیوتری بنحو مطلوب و با بهترین وضعیت نمایش می باشند. زمانیکه بازی های کامپیوتری با سرعت شصت فریم در ثانیه و یا بیشتر نمایش داده شوند، وضعیت مطلوبی فراهم و تصاویر فاقد هرگونه لرزشی خواهند بود (چشم انسان در این سرعت قادر به تشخیص لرزش تصاویر نمی باشد) . کارت های گرافیک ارزان قیمت بخوبی جوابگوی بازیهای قدیمی می باشند. کارت هایی که قادر به تولید فریم ها با سرعت بیشتری باشند، امکان مشاهده تصاویر و بازی های کامپیوتری در Resolution بالاتررا بخوبی فراهم می نمایند.
بمنظور اجرای بازی های کامپیوتری که از تکنولوژی۸ DirectX استفاده می نمایند، می بایست از کارت هایی که تکنولوژی فوق را حمایت می نمایند، استفاده گردد. در زمان تهیه یک کارت گرافیک می بایست موارد متعددی همچون میزان حافظه، نوع اینترفیس ها، تعداد پورت های ورودی و خروجی به دقت بررسی و مشخص گردد. قیمت یک کارت گرافیک با میزان کارایی آن ارتباط مستقیم دارد. کارت های گرافیک موجود که از تراشه های ATI و NVida استفاده می نمایند، دارای کارایی مناسب در ارتباط با نمایش تصاویر سه بعدی می باشند. استفاده از کارت های گرافیک قدرتمند، صرفاً مختص کاربرانی است که نوع فعالیت آنان بگونه ای است که به پتانسیل های بالای این نوع از کارت ها نیاز دارند. جایگاه و نقش حافظه در کارت های گرافیک، بسیار حائز اهمیت بوده و اولویت آن نسبت به سایر پارامترهای موجود بمنظور گزینش یک کارت گرافیک، بیشتر است (بازی های گرافیکی پیچیده و با گرافیک بالا، نیازمند استفاده از حافظه بالایی می باشند) . در صورتیکه قصد اتصال کامپیوتر به یک نمایشگر، تلویزیون و یا دوربین فیلمبرداری وجود داشته باشد، می بایست کارت گرافیکی انتخابی دارای پورت های مورد نظر باشد.
پارامترهای زیر را می توان در زمان انتخاب یک کارت گرافیک در نظر گرفت:
میزان حافظه موجود بر روی کارت گرافیک ارتباط مستقیم با کیفیت و سرعت نمایش اطلاعات داشته و حجم بیشتری از اطلاعات در حافظه ذخیره خواهد شد. سرعت تفسیر و نمایش تصاویر خصوصاً تصاویر سه بعدی با افزایش میزان حافظه، بهبود و افزایش خواهد یافت. اکثر کارت های گرافیکی موجود از حافظه های DDR استفاده می نمایند. سرعت Clock پردازنده کارت گرافیک، یکی از مهترین عوامل افزایش کارایی یک کارت گرافیک بوده که بیشترین تأثیر را در رابطه با انجام عملیات مرتبط با تصاویر سه بعدی، بدنبال خواهد داشت. تقریباً تمامی سیستم های جدید دارای یک اسلات AGP بمنظور اتصال کارت گرافیکی می باشند. سیستم هایی که طول عمر آنان بیش از چهار سال بوده و یا سیستم هایی که دارای کارت های گرافیکی Onboard می باشند، ممکن است صرفاً دارای اسلات های PCI بوده که سرعت آنان بمراتب کمتر از اسلات ها ی AGP است. کارت های گرافیکی که از اسلات های AGP استفاده می نمایند، قادر به حمایت از سرعتی بالغ بر ۴X می باشند. در کارت های گرافیک جدید، سرعت فوق به مرز ۸X رسیده است.
در صورتیکه سیستمی دارای اسلات AGP با سرعت ۲X یا ۱X باشد، امکان استفاده از کارت های گرافیکی با سرعت ۴X یا ۸X وجود نخواهد داشت (متفاوت بودن ولتاژ آنان) . بمنظور استفاده از کارت گرافیکی، می بایست کارت گرافیکی دارای کانکتورهای لازم بمنظور ارتباط با مانیتور باشد. کارت های گرافیک، حداقل دارای یک پورت VGA بمنظور اتصال مانیتور آنالوگ به کامپیوتر می باشند (مانیتورهای فوق در زمره مانیتورهای CRT یا LCD آنالوگ تخت محسوب می گردند) . کارت هایی که دارای یک کانکتور می باشند، امکان استفاده از چندین تصویر و بالطبع چندین عملیات را فراهم می نمایند مثلاً می توان بر روی یک صفحه برنامه حسابداری را فعال و بر روی صفحه دیگر برنامه Word را فعال نمود. در صورتیکه قصد ویرایش تصاویر ویدئویی وجود داشته باشد و یا بخواهیم از کامپیوتر بمنظور ذخیره تصاویر ویدئویی استفاده نمائیم و یا تمایل به استفاده از تلویزیون برای انجام بازی های کامپیوتری وجود داشته باشیم، می توان از یک کارت گرافیک پیشرفته که دارای مجموعه ای از پورت های ورودی، خروجی و یا یک TV Tuner است، استفاده نمود.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید